toš takový normalní ..

Dneska je tomu přesně rok ..

8. 8. 2012 22:15

8.8.2012 .. je tomu presne rok, co sma sa loni vydali na cestu na svetove dny mladeze .. v tuto dobu uz sme sedeli nekde v buse a jeli smer Spanelsko .. ale este nekolik hodin pred tim sa udalo neco, co bezesporu zmenilo muj zivot ..

.. zacatek znel spis nestastne a tragicky .. ale uz nekolik dnu, mesicu .. rok  .. pote me nezbyva nez Panu Bohu podekovat .. za Jeho vedeni zivotem, za ochranu .. za vse, co mi dava ..


.. abych to ale vzal pekne od zacatku .. presne pred rokem sem sa ucastnil jako dost dalsich mladych lidi mse svate v Olmiku, z kama nas pan arcibiskup posilal do Spanelska na svetove dny mladeze .. s Bozim pozehnani sme teda mohli nastupit do busu .. ale ejha .. hned to byl problem .. v busu, ve kerem sem mel jet bylo o 2 mista min nez melo .. co s tim .. vsetecni organizatori vse vyresili tim, ze ona mista zajistili v autobuse z brnenske dieceze .. slo enom o to, kerym dvum z naseho busu padne cerny petr .. no a co Pan Buh nechtel nebo chtel .. padlo to na mna a Jirku .. trosku z titulu ludajicich sa, trosku z titulu dobrovolniku to bylo na nas .. sice sme meli v buse znacnu ekypu znamych, kamaradu a taky otce Tonika .. ale nakonec sme svolili k transferu ..

.. nekolik hodin sme este stravili v buse s nasima .. kamaradama, novyma znamyma aj kolackama a trnkama od Vaska :D .. sedeli sme na schodech a cetli si IN, kecali .. nekde u Jihlavy, uz byla aj tma, sme pak aj s vecma preskocili do jineho busu .. ja aj Colins sme tak vyuzili tricka od Radky, abysme sa dobre poznali :D .. a hlavne aby nas lehce poznali lidi z naseho noveho busu .. Trebic a Namest a okoli .. ta lokalita nam rikala tak maximalne to, ze sme tam byli na ministrantskem tabore :) .. jinak celkem nova neznama .. a tak sme sa zacali aj s Jirku seznamovat po nasem .. potkali a poznali sme v buse plno uzasnych lidi .. a mimo jine sem poznal aj Marusku .. cerku, kera bezesporu zmenila muj zivot .. bylo nebylo at je ci neni .. bude ci nebude .. Pan Buh chtel, abysme sa tady potkali ..

.. ac sem sa moc tesil na to, ze s deckama od nas stravime tento spolecny cas na svetovych dnech mladeze .. nase cesty byly jine .. byvali sme v Tarragone a ne v Reus, jak oni, a tak sme meli aj jiny program castecne .. na druhu stranu sme chytli dobru partu, diky niz sa aspon pro mna tento pobyt stal necim jedinecnym .. sblizili sme sa .. stali sa z nas kamaradi .. vidali sme sa skoro kazdy den .. a to aj v Madridu, kde uz sme byvali s nasim dekanatem .. den za dnem plynul .. zazitky pribyvaly .. fotky tez .. a blizil sa konec naseho putovani .. a cesta busem zpatky .. citil sem, ze sem potkal nekoho vyjmecneho .. a Maruska taky .. ale brali sme to oba kamaradsky .. psali sme si, vzpominali .. a nakonec sa aj sesli, abysme spolu zasli do divadla .. psalo sa datum 8.10. .. ukazoval sem Marusce vecerni Phu .. a na Letne sem ju v chladnem noci objal .. mesto zarilo, hvezdy tez .. a v ten okamzik sa nase cesty este vic propletly ..

.. je tomu rok, co sa s Marusku zname .. deset mesicu, co sme spolu .. a ja dekuju Panu Bohu za tento velky dar .. za to, ze vedl nase cesty jednoho k druhemu .. za to, ze nas vede zivotem spolecne .. za to, ze diky nemu sme sa mohli potkat ..

Diky Tobe Pane ..

.. rad bych vse este ukoncil modlitbu, keru sa s Marusku spolecne modlime .. nasel sem ju uz pred nejakym delsim casem na netu .. a tak vam ju sem davam tez .. je to jedna ze tri modliteb, kere sme si vzali v nasem vztahu za sve ..

 

Pane, děkujeme ti za dar lásky.
Snil jsi o nás “společně”, dříve než byl čas,
a stále nás miluješ, jednoho vedle druhého.

Pane, dej ať se naučíme umění
poznávat se do hloubky;
dej nám odvahu spolu hovořit
o našich inspiracích, ideálech i limitech.

Ať malé hořkosti, přechodné neshody,
nečekané události ani nepohody nikdy nezničí
to, co nás sjednocuje, ale naopak ať se vždy dokážeme
pochopit s úctou a nadhledem.

Dej, Pane, každému z nás
radostnou fantazii, která dokáže každý den
nacházet nová vyjádření úcty a něžné pozornosti,
aby naše láska zářila jako malá jiskra
tvé nezměrné lásky.

 

.. a pridam este aj druhu ..

 

Láska je trpělivá;
Pane, daruj mi trpělivost, která dokáže snášet tíhu každého dne.
Láska je velkodušná;
Pane, pomoz mi usilovat o její (jeho) dobro dříve než o své.
Láska nezávidí;
Pane, nauč mě radovat se z každého jejího (jeho) úspěchu.
Láska se nevychloubá;
Pane, usměrni mě, abych nedával na odiv, co pro ni (něj) dělám.
Láska není domýšlivá;
Pane, dej mi odvahu říkat “udělal jsem chybu”.
Lásce nechybí úcta;
Pane, dej ať v její (jeho) tváři mohu vidět tvoji tvář.
Láska se nehněvá;
Pane, vzdal gesta a slova, která zraňují.
Láska nepočítá křivdy;
Pane, smiřuj nás v odpuštění, které zapomíná na chyby.
Láska nemá radost z nespravedlnosti;
Pane, otevři naše srdce k potřebám lidí kolem nás.
Láska se raduje z pravdy;
Pane, veď naše kroky k tobě, který jsi cesta, pravda a život.
Láska všechno přikrývá, všemu věří, ve vše doufá, všechno vydrží;
Pane, pomáhej nám přikrývat láskou dny, které prožijeme společně,
pomáhej nám věřit, že láska i hory přenáší,
pomáhej nám doufat v lásku i proti vší naději.

 

.. AMEN ..

Zobrazeno 2479×

Komentáře

Radys

at se vám tak skvěle daří i nadále :-)

RadekOwen

dekujem :)

Zobrazit 8 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz